Իրանն ու Ռուսաստանը պայմանավորվել են խոշոր նախագծեր իրականացնել նավթագազային արդյունաբերության ոլորտում
Երեքշաբթի, 16 մայիսի, 2023 թ., 20:42
Իրանի համագործակցությունը Ռուսաստանի հետ նավթագազային ոլորտում մտել է աննախադեպ փուլ, և մենք նախատեսել ենք խոշոր նախագծեր իրանական և ռուսական պետական ընկերությունների միջև։
Այս մասին երեքշաբթի օրը նավթագազային ոլորտում իրանական և ռուսական ընկերությունների առաջին հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Իրանի նավթի միջազգային և առևտրային հարցերով փոխնախարար Ահմադ Ասադզադեն։
Երեքշաբթի օրն Իրանի նավթային արդյունաբերության գիտահետազոտական ինստիտուտում կայացել են նավթագազային արդյունաբերության իրանական և ռուսական ընկերությունների b2b հանդիպումները։
«Made in Russia» ազգային ապրանքանիշով ռուսական 28 ընկերություններ կմասնակցեն «Իրանի նավթ, գազ և նավթաքիմիական» 27-րդ միջազգային ցուցահանդեսին, որը կանցկացվի մայիսի 17-ից մայիսի 20-ը Թեհրանում։