«Ռուսաստանի վերաբերմունքը ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև շփումների արագ կարգավորման հարցում չի փոխվել». Զախարովա
![]() 1464 Չորեքշաբթի, 02 օգոստոսի, 2023 թ., 14:54 ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ամենշաբաթյա ճեպազրույցում քննադատել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները՝ Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման հարցում ռուսական միջնորդական ջանքերի անբավարարության մասին։ «Անցյալ շաբաթ Փաշինյանը մեղադրեց Ռուսաստանին միջնորդական ջանքերը նվազեցնելու մեջ և հանդես եկավ ռուս խաղաղապահներին միջազգային առաքելությամբ փոխարինելու օգտին»,- ասել է Զախարովան: Նրա հավաստիացրել է՝ «Ռուսաստանի վերաբերմունքը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև շփումների արագ կարգավորման հարցում չի փոխվել»։ «Մենք լիովին շահագրգռված ենք հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու հարցում, մենք ամեն ինչ անում ենք տարածաշրջանում կայուն խաղաղության և ներդաշնակության հասնելու համար», - ասել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչը: |