Թրամփը կարգադրել է տրանսգենդեր բանտարկյալներին տղամարդկանց խցում պահել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ստորագրել է գործադիր հրաման, որը տրանսգենդեր բանտարկյալներին կուղարկի պատիժը կրելու տղամարդկանց բանտերում։ Այս մասին գրում է Daily Mail-ը։
Նախկինում ազատազրկված կանայք բողոքել են, որ իրենց ապահով չեն զգում տրանս կանանց կողքին, որոնք ունեն առաջնային տղամարդկային սեռական հատկանիշներ։ Կանանցից շատերը կարծում էին, որ լիարժեք տղամարդիկ ձևանում են, թե տրանս են, քանի որ ցանկանում են օգտվել կանանցից:
Այժմ տրանսգենդերների փաստաբանները մտահոգություն են ցուցաբերում՝ վախենալով իրենց հաճախորդների նկատմամբ տղամարդկանց բռնությունից: