ԵՄ ԱԳ նախարարները պայմանավորվել են երկարաձգել ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցները․ #Reuters
ԵՄ արտաքին գործերի նախարարները պայմանավորվել են երկարաձգել Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցները, հայտնում է Reuters-ը՝ վկայակոչելով դիվանագետներին։
Ավելի վաղ Politico-ն գրել էր, որ Հունգարիայից ակնկալվում է զիջումների գնալ Ռուսաստանի դեմ ԵՄ պատժամիջոցների երկարաձգման հարցում։
Անցյալ շաբաթ Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը հայտարարել էր, որ Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների պատճառով Հունգարիայի ընդհանուր վնասը կազմում է ավելի քան 18 միլիարդ եվրո, ուստի Բուդապեշտը Եվրոմիությանը խնդրել էր դիտարկել պատժամիջոցների հետագա երկարաձգման նպատակահարմարությունը: