Գերմանական Puma-ն կկրճատի հարյուրավոր աշխատատեղեր
Գերմանական Puma ընկերությունը մտադիր է կրճատել 500 աշխատատեղ՝ «արդյունավետության բարելավման» ծրագրի շրջանակներում, հայտնում է Bild թերթը՝ վկայակոչելով ընկերության ներկայացուցչին։
«Հերցոգենաուրախում (Բավարիայի քաղաք – խմբ.) սպորտային ապրանքներ արտադրող ընկերությունը նախատեսում է կրճատել 500 աշխատատեղ, որից 150-ը՝ Գերմանիայում»,- գրում է հրատարակությունը։ Հաղորդվում է, որ կրճատումները նախատեսված են ընկերության «արդյունավետության բարելավման» ծրագրի շրջանակներում, որի համար հատկացվել է 75 մլն եվրո։ Այնուամենայնիվ, արտադրողը չի նախատեսում կրճատել աշխատակիցներին՝ անձնակազմի կրճատման հասնելու համար։
«Մենք չենք նախատեսում աշխատանքից ազատումներ՝ պայմանավորված գործառնական անհրաժեշտությամբ: Փոխարենը, մենք չենք զբաղեցնի որոշ թափուր պաշտոններ, կօգտվենք աշխատողների բնական տեղափոխություններից և առաջիկա մի քանի շաբաթվա ընթացքում կառաջարկենք աշխատանքից կամավոր ազատվել առաջիկա մի քանի շաբաթներում»,- ասել է ընկերության ներկայացուցիչը, մեջբերում է Bild-ը։
Puma SE-ն գերմանական խոշոր ընկերություն է, որը մասնագիտացած է Puma ապրանքանիշի ներքո սպորտային կոշիկների, հագուստի և սարքավորումների արտադրության մեջ։ Ընկերությունում աշխատում է մոտավորապես 22 հազար մարդ ամբողջ աշխարհում։