«Կգայի՞ք ԱԺ, եթե Աղազարյանը 23 հազար դոլար կաշառքը վերցրած չլիներ»․ Էդուարդ Աղաջանյանը՝ Աննա Վարդապետյանին
![]() 226 Չորեքշաբթի, 26 մարտի, 2025 թ., 13:00 Ինչպես հայտնել ենք, ԱԺ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը մեղադրվում է կաշառք վերցնելու երկու դրվագով։ Առաջին դրվագով պատգամավորը 300 հազար ԱՄՆ դոլար կաշառք է ուզել, որ Հայաստանից, սահմանված ընթացակարգերի խախտմամբ, առանց խոչընդոտների, մանր եղջերավոր անասուններ արտահանեն Արաբական Միացյալ Էմիրություններ։ Սակայն պատգամավորի դեմ ցուցմունք տված անձը՝ Աշոտը, պատմել է, որ վերջնական առաջարկվել է 20 հազար դոլար, որը չի բավարարել պատգամավորին և նա գումարը չի վերցրել։ Իսկ երկրորդ դրվագում ներկայացված մեղադրանքի համաձայն Աղազարյանը 23 հազար դոլար կաշառք է վերցրել շինթույլտվություն ստանալու նպատակով։ Այս մասին հայտնել և պատգամավորի դեմ տեսաձայնագրությամբ ցուցմունք է տվել «Էկո Սիթի Ա․Ռ» ՍՊ ընկերության հիմնադիր՝ Արամ Մկրտչյանը։ |
2714:24«Տեղեկություններ են շրջանառվում, որ մարդկանց հրահանգավորում են քվեարկության օրը նկարել իրենց քվեաթերթիկները»․ Գոհար Մելոյան (տեսանյութ)
9413:48«Ո՞րն է լինելու Նիկոլ Փաշինյանը զիջումների ռուբիկոնը»․ Ոսկան Սարգսյան
9613:12«Չեմ բացառում, որ Փաշինյանը միակողմանի ստորագրի «խաղաղություն» կոչված թղթի տակ»․ Նաիրա Զոհրաբյան (տեսանյութ)
11913:06«17-ը ստորագրողը 27-ի, 37-ի դիմաց էլ կստորագրի»․ Դավիթ Կարապետյան
10012:42«Սա մեր ամոթն է»․ Բագրատ Սրբազան (տեսանյութ)