ՔՊ-ում թեժ քննարկում են ունեցել․ «Հրապարակ»
![]() 116 Ուրբաթ, 28 մարտի, 2025 թ., 09:12 «Հրապարակ»-ը գրում է․ «Հովիկ Աղազարյանին և Տարոն Մարգարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելուց առաջ հրավիրված ՔՊ փակ նիստը, մեր տեղեկություններով, թեժ է եղել: Գլխավոր դատախազի միջնորդությունը 2 օր քննարկելուց և «փաստարկները» լսելուց հետո որոշ ՔՊ-ականներ դեմ են արտահայտվել փակ նիստում։ Մեկուկես ժամանոց նիստում իրավական թույլ հիմքերի մասին խոսել են Վլադիմիր Վարդանյանը, Վիլեն Գաբրիելյանը, Լուսինե Բադալյանը, Բաբկեն Թունյանը, Արման Եղոյանը և ուրիշներ։ Չնայած դեմ կարծիքներին, մեծամասնությունը շեֆի հրահանգով ելույթներ է ունեցել՝ ձևական ֆրազներ ասելով, թե պետք է հնարավորություն տալ, որ քննություն իրականացվի, և պարզվի իրականությունը»։ |
ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրիի 82 տեղամասերից 73-ի արդյունքները
12007:48«Փաշինյանի «դեմոկրատական բաստիոնն» աչքը չի թարթելու Գյումրու ընդդիմադիր որևէ քաղաքապետի ազատազրկելու հարցում». Սամվել Ֆարմանյան