«Չեմ բացառում, որ Փաշինյանը միակողմանի ստորագրի «խաղաղություն» կոչված թղթի տակ»․ Նաիրա Զոհրաբյան
![]() 243 Շաբաթ, 29 մարտի, 2025 թ., 13:06 «Շատերը հարց են տալիս՝ իրավական միջազգային պրակտիկայում կա՞ միակողմանի ստորագրության տարբերակ, որովհետև տեսնելով Փաշինյանի սրտի թփթփոցը, թե որքան է ուզում իր ստորագրությունը դնել մի թղթի տակ, որի վերևում կգրի խաղաղության պայմանագիր, ասեմ՝ այո՛, կա»,- հայտարարել է հասարակական, քաղաքական գործիչ Նաիրա Զոհրաբյանը՝ չբացառելով, որ Նիկոլ Փաշինյանը միակողմանի ստորագրի «խաղաղություն» կոչված թղթի տակ։ «Միակողմանի ստորագրելը նշանակելու է, որ ՀՀ-ն միակողմանի ստանձնելու է բոլոր պարտավորությունները, որոնք ամրագրված են 17 կետերում»,- հավելել է նա։ |
8222:12«Մինչ հանրությունը սպասում է հետընտրական զարգացումներին, թշնամին զորքեր է կուտակում առաջնագծի մոտ». Նաիրի Հոխիկյան
21421:42«Քննադատելի էր, բայց դա մեր ներքին գործն է». Ալխաս Ղազարյան
20221:24«Ադրբեջանից եկող հրահանգները հաշված օրերի ընթացքում հրամցնում է՝ որպես «բացարձակ ճշմարտություն»». Տաթևիկ Հայրապետյան
20420:30«Անհեթեթություն էր ՏԻՄ ընտրությունները կուսակցականացնելը». Ոսկան Սարգսյան
11520:00«Մարտուն Գրիգորյանը պետք է հստակ հայտարարի, որ կքվեարկի ամենաշատ քվե ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին». Վարդան Ղուկասյան
24319:30«Գյումրին ցույց տվեց, որ ոչ մի ընդդիմադիր քաղաքական ուժ միայնակ չի կարող հաղթել Նիկոլին». Արմեն Աշոտյան (տեսանյութ)