«Իշխանությունների նպատակն արցախցիներին արտագաղթի մղելն է»․ Տիգրան Աբրահամյան
Շաբաթ, 29 մարտի, 2025 թ., 18:13
Իշխանությունների նպատակը արցախցիներին հնարավորինս շուտ արտագաղթի մղելն է․ դա երևում է նրանց ծրագրերից։ Ազատության հրապարակում ի պաշտպանություն արցախցիների իրավունքների ընթացող հանրահավաքի ժամանակ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Թվում է, թե կա ծրագիր, որը հնարավորություն պետք է տա արցախցիներին՝ լուծելու բնակարանային խնդիրը, բայց երբ մանրամասն ուսումնասիրում ես, պարզ է դառնում, որ դա եղել է «փուչիկ»։ Իրականում սոցիալական խնդիրներից մինչև բնկարանային հարցերը լուծված չեն, ր դրա հետևանքն այն է, որ այսօր արցախցիները հրապարակներում են պահանջում իրենց իրավունքների վերականգնում»,- նշեց պատգամավորը։
Նա նաև ընդգծեց, որ իշխանությունը՝ առաջին դեմքի և ԱԳ նախարարի մակարդակով հնչեցրել է, որ Արցախի հարցն իրենց համար փակված է։ «Հետևաբար այդ ուղղությամբ որևէ աշխատանք չի տարվում, և տրամաբանական չէ ակնկալել, որ նրանք արցախցիների իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ որևէ բան կանեն»,- նշեց Աբրահամյանը։