«Ընտրեցի հանուն երիտասարդ, անցյալի հետ կռիվ չունեցող Գյումրու»․ Ռուբեն Մխիթարյան
![]() 177 Կիրակի, 30 մարտի, 2025 թ., 10:18 Գյումրու 31/18 ընտրատեղամասում քվեարկեց «Իմ հզոր համայնք» կուսակցությունով առաջադրված Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը։ «Էս քաղաքը երիտասարդանալու կարիք ունի։ Գյումրին պետք է երիտասարդանա»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ռուբեն Մխիթարյանը։ «Վերջին 15 օրը վերլուծելուց հետո կարող եմ ասել, որ ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են ոչ թե Քպ-ի հետ, այլ պետական վարչական ռեսուրսի և Սարիկ Մինասյանի բարեկամ ԱԱԾ պետի հետ, ով օդում կախված լուրերի համաձայն ինչ որ բաներ է անում, որը մինչև օրվա վերջ պարզ կլինի․․․ Ես ընտրություն կատարեցի հանուն հայկական, երիտասարդ, զարգացող, ավանդույթներով լի, անցյալի հետ կռիվ չունեցող ու իր լուսավոր ապագան կերտող Գյումրու»,- ասաց Մխիթարյանը։ Նրա խոսքով ընրությունները նորմալ ընթացք ունեն, թեպետ որոշ տեղամասերում կուտակումներ կան։ |