Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը
![]() 307 Երկուշաբթի, 31 մարտի, 2025 թ., 14:18 Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանի համար ընտրությունների արդյունքները վատը չէին. «Տեսել ենք, որ պետությունն իր լծակներով աշխատել է մեր դեմ, բոլորդ գիտեք՝ ինչ է տեղի ունեցել, ոնց է արվել, ինչքան մարդ է բերվել դրսից, ինչքան հանձնարարականներ են տրվել և այլն»: Ինչ վերաբերում է «Մեր քաղաքը» դաշինքի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանին, որի հայտարարությանն են սպասում են բոլորը, ասաց. «Հուսով եմ՝ ինչ-որ պայմանավորվել ենք մինչև ընտրությունները, որ ընդդիմադիր դաշտը միասին է լինելու, ՔՊ-ն չի անցնելու և այլն, կլինի: Երեկվանից մենք բանակցություն չենք ունեցել, չենք տեսել իրար, բայց իր հարազատների հետ հարգանք կա, բան կա, ոխերիմ թշնամիներ չենք, բան չենք»: Հիշեցնենք, ըստ նախնական հաշվարկի, ոչ պաշտոնական տվյալներով, Գյումրիի ավագանու մանդատները կբաշխվեն հետևյալ կերպ. «Քաղաքացիական պայմանագիր» - 14 մանդատ «Հայաստանի կոմունիստական կուսակցություն» - 8 մանդատ «Մեր քաղաքը» - 6 մադնատ «Իմ հզոր համայնք» - 3 մանդատ «Մայր Հայաստան» - 2 մանդատ: |