Թրամփն ստիպել է Մակրոնին բարձրացնել դեղերի գները՝ սպառնալով մաքսատուրքերով
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ համոզել է իր ֆրանսիացի գործընկեր Էմանուել Մակրոնին բարձրացնել դեղերի գները՝ սպառնալով ֆրանսիական ներմուծման վրա 25% մաքսատուրք սահմանել։
«Ես խոսեցի շատ լավ մարդու՝ Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնի հետ, և ասացի՝ Էմանուել, դու պետք է բարձրացնես դեղերի գները։ Նա ասաց՝ ո՛չ, ո՛չ, մենք դա չենք անելու։ Ես ասացի՝ եթե դուք դա չանեք, ես 25% մաքսատուրք կսահմանեմ Ֆրանսիայի կողմից Միացյալ Նահանգներին վաճառվող ամեն ինչի վրա, ինչը գրեթե 20 անգամ ավելի է, քան ես խնդրում եմ դեղերի համար»,- ասել է Թրամփը։