Մադուրոն ամերիկյան բանտից իր լուսանկարներն է ուղարկել իր երեխաներին ու թոռներին
ԱՄՆ-ում կալանքի տակ գտնվող Վենեսուելայի նախկին նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն իր Telegram ալիքում հրապարակել է իր երեխաներին ու թոռներին ուղղված լուսանկարներ։ 2026 թվականի հունիսի վերջին արված լուսանկարներում նա զգալիորեն նիհար է թվում և հագել է մոխրագույն մարզահագուստ։
Իր ուղերձում պարոն Մադուրոն լուսանկարները անվանել է «սիրո և հույսի փոքրիկ նվեր» և շնորհակալություն հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր աջակցություն և աղոթքներ են ցուցաբերել։ «Ես այս լուսանկարներն ուղարկում եմ որպես փոքրիկ նվեր իմ բոլոր թոռներին, երեխաներին և բոլոր նրանց, ովքեր սիրում են մեզ», - գրել է նա։
Նիկոլաս Մադուրոն վստահեցրել է, որ ինքը և իր կինը՝ Սիլիա Ֆլորեսը, անսասան են մնում և հավատում են դրական արդյունքին։ «Սիլիան և ես ձեզ ընդմիշտ գրկում ենք՝ մեր հոգիները նվիրելով ձեզ և անսասան հավատքով Աստծո հանդեպ», - ասել է նա։
Նիկոլաս Մադուրոն և նրա կինը՝ Սիլիա Ֆլորեսը, գերի են վերցվել 2026 թվականի հունվարի 3-ի առավոտյան՝ ամերիկյան հետախուզական գործողության ժամանակ, և տարվել Նյու Յորք։ ԱՄՆ-ն նրանց մեղադրել է «նարկոտեռորիզմի» մեջ։ Զույգի դատավարությունը նախատեսված է սկսել 2027 թվականի հունիսի 1-ին։ Վենեսուելայի ժամանակավոր նախագահ է նշանակվել փոխնախագահ Դելսի Ռոդրիգեսը։