Ալիևի ծաղրանկարը՝ Մոսկվայի գլխավոր պողոտաներից մեկում
Ռուսական «Коммерсантъ» պարբերականը հատուկ նախագիծ է պատրաստել նախկին ԽՍՀՄ երկրների ղեկավարների վերաբերյալ, որի առաջին հերոսն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն է:
Ծրագրի նպատակն է ներկայացնել ղեկավարների 10 մեջբերումները, որոնք կվերաբերվեն երիտասարդությանը, անձնական կյանքին, կարիերային և քաղաքականությանը: Պարբերականը մեջբերում է Ալիևի 10 խոսքերը, որոնցից մեկը վերաբերում է Լեռնային Ղարաբաղին:
Պարբերականը մեջբերումների հետ մեկտեղ տեղադրել է Ադրբեջանի նախագահի ծաղրանկարը, որի հեղինակը ծաղրանկարիչ Կոնստանտին Կուկսոն է: Այս ծաղրանկարը տեղադրվել է Մոսկվայի Վերնադսկի պողոտայում: