Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատական նիստը՝ ուղիղ միացմամբ
Մայիսի 8-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ տեղի է ունենում սահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման մեջ մեղադրվող Ռոբերտ Քոչարյանի գործով հերթական նիստը։
Հիշեցնենք, որ գործով անցնում են ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Սեյրան Օհանյանը, Արմեն Գևորգյանը և Յուրի Խաչատուրովը։
Նիստում Ռ․ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը կներկայացնի նախկին նախագահի խափանման միջոց կալանքը փոխելու միջնորդությունը։
Հիշեցնենք, որ խափանման միջոցը փոխելու անձնական երաշխավորություն էին ներկայացրել ՀՀ նախկին վարչապետներ Խոսրով Հարությունյանը, Վազգեն Մանուկյանը, Կարեն Կարապետյանը և Արցախի Արցախի Հանրապետության նախկին վարչապետ Անուշավան Դանիելյանը։