Միացյալ Նահանգներն ու Չինաստանը վերսկսել են առևտրային բանակցությունները
Մայիսի 8-ին Չինաստանի փոխվարչապետ Լյու Հեն, ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Ստեֆան Մնուչինն ու ԱՄՆ առևտրային ներկայացուցիչ Ռոբերտ Լայթհայզերը վերսկսել են բանակցությունները հեռախոսազրույցի միջոցով, հաղորդում է Xinhua-ն:
Նշվում է, որ կողմերը պայմանավորվել են աշխատել այս տարվա հունվարին ձեռք բերված առևտրային գործարքի առաջին փուլի իրականացման համար բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու ուղղությամբ:
Գործակալության տեղեկության համաձայն, կողմերը պայմանավորվել են հետագայում ևս ուժեղացնել համագործակցությունը մակրոտնտեսության և առողջապահության ոլորտում: