«Լավ իմացեք՝ ինչ ուզեք ու ինչ պետք է, չեք կարող բանակցել». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. ««Դուխ» ունեցեք և հայտարարեք, որ Արցախը չի լինելու Ադրբեջանի կազմում երբեք։
Փաշինյանի «դուխով» կառավարությունն Արցախի հարցում շարունակում է վարել վախվորած քաղաքականություն։
ԱՊՀ արտգործնախարարների համաժողովի նիստում Ադրբեջանը, ի դեմս Մայմեդարովի, հայտարարում է, որ խնդիրը պետք է լուծվի տարածքային ամբողջականության ու սահմանների անքակտելիության սկզբունքների հիման վրա։ Հայաստանը, ի դեմս նախարար Մնացականյանի, հայտարարեց, որ ադրբեջանական կողմի հայտարարություններն անընդունելի են։
Բայց ամենակարևորը ցավոք չասվեց։
Նիկոլի սրտի արտգործնախարար Մնացականյանը չի ասում, որ խնդրի անկյունաքարն Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի պարտադիր կամքի արտահայտությունն է։
Տղերք, էդ որ ասում եք՝ ինչ պետք է, դա էլ կբանակցենք, սա՞ է։ Լավ իմացեք, ինչ ուզեք ու ինչ պետք է, չեք կարող բանակցել։