«Ի՞նչ իրավիճակ ունենք հետախուզման մեջ գտնվող նախկին պաշտոնյաների մասով». լրագրողները՝ ՀՔԾ պետին
![]() 333 Երեքշաբթի, 09 հունիսի, 2020 թ., 17:40 ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանից լրագրողները հետաքրքվեցին՝ Միքայել Մինասյանի հայտարարությունների մասով այլ անձինք հարցաքննվե՞լ են՝ բացի Արթուր Վանեցյանից: Ի պատասխան Խաչատրյանն ասաց. «Անհրաժեշտ չեմ համարում այդ մասին բարձրաձայնել, բայց գործընթացները գնում են»: Հարցին, թե ի՞նչ իրավիճակ ունենք հետախուզման մեջ գտնվող նախկին պաշտոնյաների մասով, ՀՔԾ պետն արձագանքեց. «Հետախուզումն իրականացնում է ՀՀ ոստիկանությունը: Ինչ խոսք, վարույթն իրականացնող մարմինն իր ամբողջ գործիքակազմով պարտավոր է և նաև իրականացնում է օժանդակություն հետախուզվող անձանց հայտնաբերելու հարցում, սակայն դա գաղտնի գործընթաց է, թույլ տվեք չխոսել այդ մասին»: Անդրադառնալով շրջանառվող տեղեկություններին, թե ինքը Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ձևավորումից հետո նշանակվելու է այդ կառույցի նախագահի պաշտոնում, ասաց. «Այդ տեղեկությունները ով որ տարածում է, նրան էլ հարցրեք»: Հարցին՝ եթե նման առաջարկ լինի, կհամաձայնի՞, Խաչատրյանը պատասխանեց. «Շատ անլուրջ հարց է»: |