Ռուսաստանն ու Չինաստանը #COVID_19-ի դեմ պատվաստանյութի գրանցման հայտ են ներկայացրել
Ռուսաստանում հայտ է ներկայացվել նոր տեսակի կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի գրանցման համար, որը մշակվել է չինական CanSinoBiologics և ռուսական Petrovax ընկերությունների կողմից, հայտարարել է Մոսկվայում Չինաստանի դեսպան Չժան Հանհուեյը:
Դիվանագետի խոսքով՝ այժմ դեղամիջոցն անցնում է կլինիկական փորձարկումների 3-րդ փուլը, արդեն արձանագրվել են «բավական դրական արդյունքներ»:
«Գրանցման հայտ է ներկայացվել, ներկայում սպասվում է ռուսական համապատասխան մարմինների հաստատումը»,-ասել է դեսպանը:
«Սպուտնիկ V» արտադրողն ու չինական համապատասխան ձեռնարկությունները ներկայում քննարկում են կորոնավիրուսի դեմ դեղամիջոցի մշակման հարցում համագործակցությունը։ Ռուսաստանի առողջապահության նախարարությունն արդեն աստատել է չինական Azifuding դեղամիջոցի գրանցման հայտն ու դրա կինիկական փորձարկումների 3-րդ փուլի սկիզբը: