Ամերիկյան #BotoxAbbVie-ը դադարեցրել բոտոքսի և ֆիլլերի մատակարարումը Ռուսաստան
Ամերիկյան կենսադեղագործական AbbVie ընկերությունը միացել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներին և դադարեցրել բոտոքսի և ֆիլլերի մատակարարումը։ Այս մասին հայտնում են ընկերության մամուլի ծառայությունից։
«Քանի որ Ուկրաինայում ողբերգական իրադարձությունները շարունակվում են, AbbVie-ն ժամանակավորապես դադարեցրել է մեր բոլոր էսթետիկ բժշկության արտադրանքի առաքումը Ռուսաստան: Տարածաշրջանում մենք արտադրական օբյեկտներ չունենք»,- ասել են ընկերությունից։
AbbVie-ն ասել է, որ շարունակում է վերահսկել Ուկրաինայում իր աշխատակիցների անվտանգությունը և 1 միլիոն դոլար է նվիրաբերել ոչ առևտրային կազմակերպություններին՝ ռազմական գործողություններից տուժած ուկրաինացիներին օգնելու համար: