Մանկապիղծը դատապարտվել է՝ 68 անչափահաս աղջիկների այլասերման համար
Խաբարովսկի երկրամասում տեղի բնակիչը դատապարտվել է անչափահասների նկատմամբ ոտնձգությունների և այլասերությունների պատճառով։ Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով ՌԴ Քննչական կոմիտեի ղեկավարի տեղակալ Ելենա Լեոնենկոյին։
Գերատեսչության ներկայացուցիչը հայտնել է, որ 2018 թվականից մինչև 2020 թվականը տղամարդը ինտիմ նամակագրություն է ունեցել 68 անչափահաս աղջկա հետ։ Նա նաև ստիպել է իր զոհերին ուղարկել մերկ լուսանկարներ և տեսանյութեր, որից հետո դրանք տարածել է համացանցում։
Խաբարովսկի բնակիչը ինտիմ լուսանկարների միջոցով շանտաժի է ենթարկել հինգ զոհի. տղամարդը սպառնացել է հրապարակել դրանք, եթե իրեն նոր նկարներ չուղարկեն։ Դատապարտյալն, այնուամենայնիվ, նյութերն ուղարկել է երկու աղջիկների ծանոթներին։
Մանկապիղծը մեղավոր է ճանաչվել անչափահասների պոռնոգրաֆիկ պատկերներով նյութեր պատրաստելու և վաճառելու, երկու և ավելի անչափահասների նկատմամբ անպարկեշտ գործողություններ, անչափահասի նկատմամբ սեռական գործողություններ կատարելու հարկադրանքի 15 դրվագով և անձնական կյանքի գաղտնիության խախտման յոթ դրվագով։ Դատարանը տղամարդուն դատապարտել է 17 տարի 10 ամիս ազատազրկման։