Ռուսաստանում այրվում է Պավլովյան պալատը
Պավլովսկում (քաղաքը Սանկտ Պետերբուրգի Պուշկինսկի շրջանի մաս է կազմում) հրդեհվել է Պավլովսկի պալատը, հայտնում է Mash-ը։
Ըստ ականատեսների՝ շենքի երկրորդ հարկի լարերի կարճ միացում է եղել, պալատից սկսել է սև ծուխ բարձրանալ։
Հրշեջ-փրկարարները փնտրում են հրդեհի օջախը։ Պավլովյան թանգարան-արգելոցում նշել են, որ հրդեհի պատճառները հետաքննվում են։
Պավլովյան պալատը կայսր Պողոս I-ի ամառային նստավայրն էր: Պալատի և զբոսայգու համալիրը կառուցվել է մոտ 50 տարի առաջ ճարտարապետներ Չարլզ Քեմերոնի, Վինչենցո Բրեննայի, Ջակոմո Կուարենգիի, Անդրեյ Վորոնիխինի, Կառլո Ռոսիի կողմից: