Ռաիսին պատմել է, որ Գութերեշը մի քանի անգամ ներողություն է խնդրել իրենից
«Իրանում սպառվող դեղերի ավելի քան 90%-ն արտադրվում է երկրի ներսում: Բազմաթիվ բժշկական սարքեր արտադրվում են երկրի ներսում: Այս սարքավորումները արտադրվել և առևտրայնացվել են գիտական ​​և տեխնոլոգիական պարկերում»,- ասել է Ռաիսին:
Նա հիշեցրել է, որ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գութերեշի հետ բանակցություններում Գութերեշը մի քանի անգամ ներողություն է խնդրել իրենից Իրանի դեմ բժշկական պատժամիջոցները կանխելու փորձի անհաջողության համար։ «Ես նրան ասացի նաև, որ այսօր, բացի այն, որ իրանցիների 70%-ից ավելին պատվաստվել է COVID-19-ի դեմ, մեր մասնագետներին հաջողվել է արտադրել 6 պատվաստանյութ, և այսօր մենք այլևս չենք ներմուծում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութեր»,- ասել է նա։
«Մեր գիտնականները շուրջօրյա աշխատել են՝ ապահովելու այս պատիվը երկրի համար և դառնալու պատվաստանյութերի համաշխարհային արտադրողներից մեկը»,- ասել է Ռաիսին: