«Ադրբեջանցի մարզիկները փակվել են հյուրանոցում. ապահովել նրանց անվտանգ վերադարձը». Ադրբեջանի Սպորտի նախարար
![]() 9267 Շաբաթ, 15 ապրիլի, 2023 թ., 15:00 Երևանում ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման արարողության ժամանակ Ադրբեջանի դրոշի այրումը միանգամայն անընդունելի է և ցույց է տալիս, որ Հայաստանը պատրաստ չէ նման մրցումներ ընդունել, ասել է Ադրբեջանի երիտասարդության և սպորտի նախարար Ֆարիդ Գայբովը։ «Քանի որ Երևանը չի կարող ապահովել մեր մարզիկների անվտանգությունը, Ադրբեջանի պատվիրակությունը չի մասնակցի մրցումներին, սպասվում է, որ նրանք կվերադառնան հայրենիք։ Հայաստանը պետք է ապահովի մեր մարզիկների անվտանգ վերադարձը, բայց հիմա նրանք փակված են հյուրանոցում, որտեղ լրատվամիջոցները հասանելի չեն: Կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը և միջազգային սպորտային կազմակերպություններին խստորեն դատապարտել այս բարբարոսական արարքը։ Կոչ ենք անում նաև Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիային պատժամիջոցներ կիրառել Հայաստանի դեմ»,- ասել է Գայբովը։ |