«Զեկույցում որևէ խոսք չկա 44-օրյա պատերազմի վիրավորներին տրամադրված բուժօգնության մասին». Ա. Կյուրեղյան
11807
Չորեքշաբթի, 19 ապրիլի, 2023 թ., 12:40
«Զեկույցում որևէ խոսք չկա 44-օրյա պատերազմի արդյունքում վիրավորներին տրամադրված բուժական օգնության մասին: Ես կուզեի իմասնալ՝ որքա՞ն վիրավորներ ունենք 44-օրյա պատերազմի արդյունքում, ի՞նչ բուժական ծառայությունների անհրաժեշտություն ունեն այդ մարդիկ և ինչքանո՞վ է նման պահանջը բավարարվել»,- ՀՀ կառավարության 2021-2026 թվականների ծրագրի 2022 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների վերաբերյալ զեկույցի քնարկման ժամանակ՝ դիմելով Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանին՝ հարցրեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանը:
Ավանեսյանը պատասխանեց, որ 44-օրյայի ընթացքում վիրավորված բոլոր զինծառայողները ստացել անհրաժեշտ բուժօգնություն, ինչը շարունակական է, քանի որ կան զինծառայողներ, որոնց բուժումը երկարատև է: