Շվեդիան հումանիտար օգնության նոր փաթեթ է հատկացնում Ուկրաինային
Շվեդիան Ուկրաինային տրամադրել է 35,5 միլիոն դոլար արժողությամբ մարդասիրական օգնության նոր փաթեթ, հայտարարել է թագավորության կառավարությունը։
«Կառավարությունն այսօր Ուկրաինային ներկայացնում է մարդասիրական և վերակառուցման աջակցության նոր փաթեթ: 380 միլիոն շվեդական կրոն (35,5 միլիոն դոլար) օգնությունը նպատակ ունի բավարարելու ամենահրատապ կարիքները և ընդգծում է քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների կարևոր դերը», - ասված է կառավարության կայքում տեղադրված մամուլի հաղորդագրության մեջ:
Հունիսին Շվեդիայի կառավարությունը որոշեց Կիևին հատկացնել 250 միլիոն շվեդական կրոնի (մոտ 23 միլիոն դոլար) 12-րդ օգնության փաթեթը, որը, ի թիվս այլ բաների, կներառի ուկրաինացի օդաչուների՝ շվեդական JAS Gripen կործանիչները վարելու ուսուցում։