Wildberries-ի գրասենյակում հրաձգության զոհերի ու վիրավորների թիվն ավելացել է
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, «Ռոմանով Դվոր» բիզնես կենտրոնում գտնվող Wildberries (ՀԲ) մոսկովյան գրասենյակում տեղի է ունեցել հրաձգություն, երբ ընկերության համահիմնադիր Վլադիսլավ Բակալչուկը Չեչնիայի անվտանգության և MMA մարտիկների ուղեկցությամբ փորձել է մտնել այնտեղ։
Ընկերության մամուլի ծառայությունը հայտնել է անվտանգության աշխատակիցների մահվան մասին։ Ավելի ուշ ՏԱՍՍ-ը գրել է երկրորդ զոհի մասին, նա նույնպես գրասենյակի անվտանգության աշխատակից էր։
10 մարդ վիրավորվել է, գրում է SHOT-ը. նրանց թվում է 3 ոստիկան, ինչպես նաև կարատեի Եվրոպայի փոխչեմպիոն Աբուբաքար Մեստոևը և մարտիկներ Ռաշիդ Կոձոևն ու Ումար Չիչաևը։ Ընդհանուր առմամբ, ըստ Mash-ի, ոստիկանության բաժին բերման է ենթարկվել 28 մարդ։ Նրանցից ոմանք դիմադրություն են ցույց տվել ոստիկաններին։ Քրեական գործեր են հարուցվել «Սպանություն», «Ոտնձգություն իրավապահի կյանքի նկատմամբ» և «Ապօրինի զենք-զինամթերք ձեռք բերել, փոխանցել, իրացնել, պահել, փոխադրել, փոխանցել կամ կրել» հոդվածներով։
Հրաձգության ժամանակ Wildberries-ի աշխատակիցները բարիկադացվել են և թաքնվել սեղանների տակ։ Ըստ BC-ի աշխատակցի՝ կրակոցները շարունակվել են երեք-չորս րոպե, որից հետո դրանք դադարել են, և մարդիկ սկսել են շենքից դուրս գալ հետևի մուտքով։ Այդ ժամանակ բիզնես կենտրոն են մտել ոստիկանության աշխատակիցները։
Ինչպես հաղորդում է «Զգույշ, Մոսկվա» հեռուստաալիքը, մի խումբ սևազգեստ տղամարդիկ փորձել են հասնել վերելակին, որը տանում է անմիջապես շուկայի գրասենյակ։ Կոնֆլիկտից հետո շենքի դռներն, ապակիները կոտրվել, կահույքը վնասվել է։ Բուն գրասենյակում կատարվում են քննչական գործողություններ, տեղում աշխատում են ՌԴ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցները։