«Հեզբոլլահ»-ը բարձր ճշգրտության հրթիռային հարված է հացրել Իսրայելի ռազմաբազային
«Հեզբոլլահ»-ի շիա ոստիկանությունը հրթիռակոծել են իսրայելական ռազմածովային ուժերի «Ստելլա Մարիս» ռազմաբազան Հայֆա քաղաքից հյուսիս-արևմուտք։
Ռազմավարական օբյեկտի վրա հարձակվելիս օգտագործել են «բարձր ճշգրտության հրթիռային զենքեր»:
Համաձայն հաղորդագրության՝ «Հեզբոլլահ»-ը հրթիռային հարված է հասցրել նաև Իսրայելի հյուսիսում՝ Մերոն լեռան վրա գտնվող ռազմաօդային ուժերի բազայի վրա, որտեղ տեղակայված է օդային գործողությունների կառավարման և էլեկտրոնային պատերազմի կենտրոնը։
Իսրայելական բանակի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ վերջին 24 ժամվա ընթացքում «Հեզբոլլահ»-ի զինյալները արձանագրել են 115 հրթիռ, որոնք արձակվել են Լիբանանի տարածքից հրեական պետության ուղղությամբ։