«ԽՍՀՄ-ի վերածնունդը տեղի կունենա 2025 թվականին». Անատոլի Վասերման
ԽՍՀՄ-ի վերածնունդն «այս կամ այն ​​ձևով տեղի կունենա 2025 թվականին»,- ասել է Պետդումայի պատգամավոր Անատոլի Վասերմանը: Նրա խոսքով՝ Ռուսաստանը «մայրցամաքային կայսրություն է, որը հակված է վերածնվելու, և Խորհրդային Միությունը նրա վերամարմնավորումներից մեկն էր»:
«ԽՍՀՄ-ի՝ այս կամ այն ​​ձևով վերածնունդը ոչ թե հույս է, այլ անխուսափելիություն։ Հնարավոր է, որ մենք ժամանակ ունենանք դա անելու արդեն 2025 թվականին, բայց հնարավոր է, որ ստիպված լինենք սպասել ևս մի քանի տարի»,- ասել է Վասերմանը:
Մինչ այս Վասերմանն ասել էր, որ ԱՄՆ-ն կարող է ընդգրկել իր կազմում Մեքսիկան և Կանադան։ Նա պարզաբանել է, որ, օրինակ, ամերիկյան նահանգներից մի քանիսը Մեքսիկայի նախկին տարածքներ են՝ Թեքսաս, Քալիֆորնիա, Նյու Մեքսիկո, Նևադա, Արիզոնա։