«Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը չի համապատասխանում իրականությանը». ՀՀ ՊՆ
![]() 983 Երկուշաբթի, 06 հունվարի, 2025 թ., 13:07 ՀՀ ՊՆ-ն հայտնում է․ «Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր հունվարի 5-ին՝ ժամը 22։00-22։10-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։ Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմն առաջարկել էր հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի և/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծել, ինչին մինչև օրս Ադրբեջանը չի արձագանքել»։ Աղբյուրը` ՀՀ ՊՆ |
«Սահմանին հնչող կրակոցների ֆոնին ՀՀ ՊՆ փոխնախարարը շամպայնի գավաթը ձեռքին մասնակցում է միջոցառման». Էդգար Ղազարյան
8222:12«Մինչ հանրությունը սպասում է հետընտրական զարգացումներին, թշնամին զորքեր է կուտակում առաջնագծի մոտ». Նաիրի Հոխիկյան
21421:42«Քննադատելի էր, բայց դա մեր ներքին գործն է». Ալխաս Ղազարյան
20221:24«Ադրբեջանից եկող հրահանգները հաշված օրերի ընթացքում հրամցնում է՝ որպես «բացարձակ ճշմարտություն»». Տաթևիկ Հայրապետյան
20420:30«Անհեթեթություն էր ՏԻՄ ընտրությունները կուսակցականացնելը». Ոսկան Սարգսյան
11520:00«Մարտուն Գրիգորյանը պետք է հստակ հայտարարի, որ կքվեարկի ամենաշատ քվե ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին». Վարդան Ղուկասյան
24319:30«Գյումրին ցույց տվեց, որ ոչ մի ընդդիմադիր քաղաքական ուժ միայնակ չի կարող հաղթել Նիկոլին». Արմեն Աշոտյան (տեսանյութ)