Կարլո Անչելոտին հեռանում է Մադրիդի «Ռեալ»-ից
Իտալացի մասնագետ, Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Կարլո Անչելոտին ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտից հետո կհեռանա իսպանական ակումբից։ Այս մասին հայտնում է Onda Cero-ն։
Նշվում է, որ Անչելոտին վճռականորեն որոշել է հեռանալ, նույնիսկ եթե «Ռեալը» ավարտի մրցաշրջանը նվաճած գավաթներով. իտալացու գործող պայմանագիրը մադրիդյան թիմի հետ նախատեսված է մինչև 2026 թվականի ամառը։ Կառլոն գլխավորել է Մադրիդի «Ռեալը» 2021 թվականին, և նրա գլխավորությամբ ակումբը երկու անգամ դարձել է Իսպանիայի չեմպիոն, նվաճել Չեմպիոնների լիգան, ՈՒԵՖԱ-ի Սուպերգավաթը և Աշխարհի ակումբային առաջնությունը։