Իրանում գործարկվել է օդային տաքսի
Իրանը պաշտոնապես գործարկել է երկրի առաջին օդային տաքսին՝ նոր էջ բացելով ազգային ավիացիայի ոլորտում․ հաղորդում է IRNA-ն։
Նշվում է, որ պաշտոնական արարողության ժամանակ Իրանի նախագահ Մասուդ Պեզեշքիանը հանդես է եկել տեսաուղերձով։
Առաջին օդային տաքսու չվերթն իրականացվեց Քարաջ և Ղազվին քաղաքների ուղղությամբ՝ նշանավորելով կանոնավոր փոխադրումների սկիզբը։
Ծառայությունը հանրությանը հնարավորություն կտա օգտվել օդային փոխադրումներից, ինչպես նաև ներդրումներ կապահովի։
Ըստ լրատվամիջոցի՝ Իրանի առաջին օդային տաքսու գործարկումը դիտվում է որպես երկրի տրանսպորտային ենթակառուցվածքների արդիականացման և ավիացիոն ծառայությունների հասանելիության ընդլայնման կարևոր քայլ։