«Պաղեստինյան պետություն չի լինի». Նեթանյահու
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն մերժել է Պաղեստինի պետության ստեղծման հնարավորությունը և հայտարարել, որ Իսրայելը կարձագանքի մի շարք երկրների կողմից Պաղեստինի միակողմանի ճանաչմանը ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նստաշրջանի ավարտից հետո։
«Պաղեստինյան պետություն չի լինի։ Ես կարձագանքեմ մեր երկրի սրտում մեզ վրա ահաբեկչական պետություն պարտադրելու այս վերջին փորձին՝ ԱՄՆ-ից վերադառնալուց հետո։ Ես հստակ ուղերձ ունեմ այն առաջնորդներին, ովքեր հոկտեմբերի 7-ի սարսափելի կոտորածից հետո ճանաչել են Պաղեստինյան պետությունը. դուք ահաբեկչությանը հսկայական պարգև եք տալիս», - տեսաուղերձում ասել է Նեթանյահուն։
Այսօր Պաղեստինը ճանաչել են Կանադան, Մեծ Բրիտանիան և Ավստրալիան։ Նրա անկախությունը ճանաչում են արդեն 150 երկրներ, այդ թվում ՝ Հայաստանը և ՌԴ-ն։