«Կիմանաք»․ Թրամփը՝ Ռուսաստանի դեմ լրացուցիչ պատժամիջոցների մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Ռուսաստանի դեմ լրացուցիչ պատժամիջոցներ կիրառելու հեռանկարի վերաբերյալ հարցին պատասխանել է՝ «կիմանաք»։
Թրամփը նաև հայտնել է իր դիրքորոշումն այն մասին, թե արդյոք Եվրոմիությունը պետք է օգտագործի սառեցված ռուսական ակտիվները Ուկրաինային ռազմական օգնություն ցուցաբերելու համար։ «Պետք է հարցնեք ԵՄ-ին։ Ես դրանով չեմ զբաղվում։ Դա ԵՄ-ի գործն է»,- ասել է Թրամփը։
Նախորդ շաբաթ Reuters-ը գրել էր, որ Թրամփի վարչակազմը մշակել է Ռուսաստանի տնտեսության հիմնական ոլորտների դեմ նոր պատժամիջոցների նախագիծ և դրանք կկիրառի, եթե Մոսկվան չհամաձայնի դադարեցնել Կիևի հետ հակամարտությունը։