«Լուկոյլ» ընկերության ևս երկու դուստր ձեռնարկությունների նկատմամբ պատժամիջոցները հանվել են
Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը հինգշաբթի օրը հայտարարել է ռուսական «Լուկոյլ» նավթային ընկերության ևս երկու դուստր ձեռնարկությունների՝ Lukoil Aviation Bulgaria EOOD-ի և Lukoil Bunker Bulgaria EOOD-ի՝ պատժամիջոցներից ազատված ռուսական ընկերության բուլղարական ստորաբաժանումների ցանկում ընդգրկելու մասին, հաղորդում է Reuters-ը։
Նախկինում հաղորդվել էր, որ Մեծ Բրիտանիայի ֆինանսների նախարարության ֆինանսական պատժամիջոցների կիրառման գրասենյակը (FSI) երկարաձգել է լիցենզիան՝ թույլ տալով գործողություններ իրականացնել ռուսական «Լուկոյլ» նավթային ընկերության բուլղարական ստորաբաժանումների՝ Lukoil Bunker Bulgaria EOOD-ի և Lukoil Neftochim Burgas AD-ի հետ մինչև 2026 թվականի փետրվարի 14-ը՝ չնայած պատժամիջոցներին։