ՌԴ-ի դեմ ԵՄ-ի նոր պատժամիջոցների փաթեթը կարող է ընդունվել մինչև փետրվարի 24-ը
Ռուսաստանի դեմ ԵՄ-ի նոր պատժամիջոցների փաթեթը, որը կարող է ներառել Ռուսաստան շքեղ ապրանքների արտահանման ավելի խիստ արգելք, կարող է համաձայնեցվել մինչև փետրվարի 24-ը, հաղորդում է Euractiv-ը՝ հղում կատարելով եվրոպացի դիվանագետի։
Լրատվամիջոցի տվյալներով՝ Ֆինլանդիան և Շվեդիան կոչ են արել Եվրոհանձնաժողովին ավելի խիստ արգելք սահմանել Ռուսաստան շքեղ ապրանքների արտահանման վրա, անօրինական դարձնել ռուսական նավթատար լցանավերի սպասարկումը և նվազեցնել ռուսական պարարտանյութերի ներմուծման ԵՄ քվոտաները։
Նշվում է, որ շքեղ ապրանքների՝ 300 եվրոյից բարձր արժեքով արտահանումն արդեն իսկ արգելված է, սակայն գոյություն ունեն սխեմաներ, որոնց շնորհիվ այդ ապրանքների մեծ մասը, այնուամենայնիվ, վաճառվում է Ռուսաստանում: