«ԱՊՀ երկրները Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումին կմասնակցեն բարձր մակարդակով». Ուշակով
ԱՊՀ երկրները ավանդաբար կմասնակցեն Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումին (ՍՊՄՏՖ-ին) բարձր մակարդակով, հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
«Ինչպես միշտ, սպասվում է մի շարք երկրների փոխնախագահների, փոխվարչապետերի և տնտեսական նախարարների մասնակցությունը։ Ավանդաբար, ԱՊՀ երկրներն ակտիվորեն կմասնակցեն բարձր մակարդակով», - երեքշաբթի օրը լրագրողներին ասել է Ուշակովը։
Ռուսաստանի նախագահի օգնականի խոսքով, սպասվում է Ադրբեջանի, Բելառուսի, Բոսնիա և Հերցեգովինայի, Վիետնամի, Զիմբաբվեի, Ինդոնեզիայի, Եմենի, Ղազախստանի, Կամերունի, Ղրղզստանի, Կոլումբիայի, Կոնգոյի Դեմոկրատական ​​Հանրապետության, Կուբայի, Լիբանանի և Մյանմայի փոխնախագահների, փոխվարչապետերի և նախարարների մասնակցությունը։
Կմասնակցեն նաև ներկայացուցիչներ Նիկարագուայից, ԱՄԷ-ից, Սաուդյան Արաբիայից, Սենեգալից, Սերբիայից, Սիերա Լեոնեից, Ուրուգվայից, Կենտրոնական Աֆրիկյան Հանրապետությունից և այլ երկրներից։