Wildberries-ն ընդլայնում է վաճառողների աջակցության միջոցառումները
Wildberries-ն ընդլայնել է FBS մոդելով գործող ձեռնարկատերերի աջակցության միջոցառումները, ներառյալ արագացված առաքման համար միջնորդավճարի կրճատումը և զեղչված ապրանքների սահմանաչափի ավելացումը, հայտնել է շուկայի մամուլի ծառայությունը։
FBS-ը (Fulfillment by Seller) շուկայի մոդել է, որի դեպքում վաճառողը տեղում պահում է ապրանքները, հավաքում, փաթեթավորում և պիտակավորում պատվերները, ապա դրանք առաքում է շուկա՝ առաքման համար։ «Wildberries-ը շարունակում է ընդլայնել ձեռնարկատերերի աջակցության միջոցառումները ներկայիս միջավայրում։ Այս անգամ փոփոխությունները վերաբերում են FBS մոդելով գործող վաճառողներին։ Նոր փոփոխությունները թույլ կտան վաճառողներին զգալիորեն կրճատել պատվերի մշակման ծախսերը և այս մոդելը դարձնել ավելի հարմար և ճկուն», - ասվում է հայտարարության մեջ։ Այժմ, հնարավորինս արագ առաքման համար, FBS վաճառողի միջնորդավճարը կրճատվում է 5 տոկոսային կետով։ Նախկինում արագ առաքման վճարը կրճատվում էր 1.5 տոկոսային կետով 13 ժամվա ընթացքում ուղարկված պատվերների համար։ Հնարավոր առաքումների պատուհանը նույնպես մի քանի ժամով երկարաձգվել է, ինչը գործընկերներին ավելի շատ ժամանակ է տալիս պատվերները պատրաստելու համար։ Ավելին, օգոստոսի 7-ից սկսած, այս վաճառողների համար ավելի էժան կլինի ապրանքները վերամշակել և առաքել վերցման կետերի միջոցով: Վերցման կետերի միջոցով ամեն օր առաքվող առաջին 500 ապրանքների համար կգործի 10 ռուբլու զեղչված գինը՝ նախկին գնից հինգ անգամ ավելի: Հաջորդող բոլոր ապրանքների համար գինը կմնա նույնը՝ 50 ռուբլի մեկ ապրանքի համար։
«Դրա շնորհիվ ձեռնարկատերերը կկարողանան խնայել օրական զգալիորեն ավելի մեծ թվով պատվերների մշակման վրա, իսկ վերցման կետերն ավելի շատ կվաստակեն նման առաքումներից»,- նշել են ընկերությունում: Նրանք նաև հավելել են, որ «Շաբաթավերջեր վաճառողի պահեստի համար» ծառայությունն այժմ անվճար է: Սա թույլ է տալիս նշել այն օրերը, երբ վաճառողը փակ է, որպեսզի համակարգը ավտոմատ կերպով հաշվի առնի այդ օրերը առաքման ժամանակը հաշվարկելիս: