#COVID_19-ով վարակվածների թիվն աշխարհում գերազանցել է 173 միլիոնը
Հունիսի 7-ի առավոտյան կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվն աշխարհում կազմել է 173 313 786, հայտնել է Ջոնս Հոփքինսի համալսարանը:
Համավարակի սկզբից ի վեր COVID-19-ից մահացածների թիվը հասել է 3 729 323-ի:
Վարակվածների ու մահացածների թվով առաջատար է մնում ԱՄՆ-ը, որտեղ ընդհանուր առմամբ 33 362 558 վարակման դեպք է հայտնաբերվել, իսկ մահացածների թիվը հասել է 597 628-ի:
Վարակվածների թվով 2-րդ տեղում Հնդկաստանն է, որտեղ COVID-19-ի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 28 909 975-ի, իսկ մահացածների ընդհանուր թիվը կազմել է 349 186:
Վարակվածների թվով աշխարհում 3-րդ տեղում Բրազիլիան է, որտեղ համավարակի ընթացքում գրանցվել է 16 947 062 դեպք, մահացել է 473 404 մարդ: