Հայաստանում կատարվել է կորոնավիրուսի դեմ 88 164 պատվաստում. ԱՆ
COVID-19-ի դեմ պատվաստումների մեկնարկից ի վեր հուլիսի 4-ի դրությամբ՝ կատարվել է 88164 պատվաստում, որից առաջին դեղաչափ՝ 66491, երկրորդ դեղաչափ՝ 21673։ Այս մասին հյատնում է ՀՀ առողջպահության նախարարությունը:
Հիշեցում.
✅Պատվաստումներն իրականացվում են առողջության առաջնային պահպանման կազմակերպություններում շաբաթվա բոլոր օրերին. շաբաթ և կիրակի սահմանվել են հերթապահություններ՝ ժամը 10։00-16։00-ը
✅Նախապես պետք է զանգահարել նախընտրած պոլիկլինիկա՝ անկախ կցագրումից, և գրանցվել պատվաստման համար
✅Կարող են պատվաստվել նաև օտարերկրյա քաղաքացիները
✅Պատվաստումներն անվճար են
✅«ԱստրաԶենեկա»-ով, «Սպուտնիկ-Վի»-ով և «Կորոնավակ»-ով պատվաստումները կարող են իրականացվել 18 և բարձր տարիքի անձանց շրջանում, ըստ դիմելիության, կամավորության սկզբունքով: