«Դատախազությունն ո՞վ ա, դատախազությունը միայն Ազգային ժողովից բխող մարմին ա». Արմեն Ռուստամյան
![]() 335 Երեքշաբթի, 03 օգոստոսի, 2021 թ., 12:55 «Դատախազությունը, տեսեք, ինչ է մեզ անհեթեթ կերպով մեկնաբանում. որ անձեռնմխելիությունը հաղթահարել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը: Պատգամավորի անձեռնմխելիությունը կարող է հաղթահարել միայն Ազգային ժողովը: Նայեք՝ ինչ կատարվում. ինչ-որ մի անհայտ գերատեսչության կողմից որոշվել է, որ պատգամավորը կարող է անձեռնմխելիությունից զրկվել առանց Ազգային ժողովի: Ո՞վ ա սրա տերը, ո՞վ ա դրա տերը, ո՞նց ա ապացուցում, որ էն, ինչ-որ կատարվեց, իսկապես ճիշտ ա... Դատախազությունն ո՞վ ա, դատախազությունը միայն Ազգային ժողովից բխող մարմին ա»,- անդրադառնալով «Հայաստան» դաշինքի ցուցակով ԱԺ պատգամավորներ ընտրված Արթուր Սարգսյանի և Մխիթար Զաքարյանի՝ կալանքի տակ գտնվելու իրավաչափությանն առնչվող դատախազության պարզաբանմանը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբացության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը: |