Քարվաճառում ականի պայթյունից վիրավորվել է Ադրբեջանի պաշտպանության փոխնախարարը
Հայտնի է դարձել oկուպացված Քարվաճառի շրջանում հուլիսի 26-ին ականի պայթյունի հետևանքով գնդապետ Վուգար Իսբանդյարովի հետ վիրավորված Ադրբեջանի զինված ուժերի երկրորդ բարձրաստիճան սպայի ինքնությունը. գրում է Инфотека24-ը։
Ադրբեջանական բաց աղբյուրների համաձայն՝ նա եղել է պաշտպանության փոխնախարար, ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ-մայոր Էֆենդիև Անվար Զաքարիա օղլուն։ Նա բեկորային վնասվածքներ է ստացել։
Ավելի վաղ լրատվամիջոցը հայտնել էր, որ ականի պայթյունի հետևանքով անդամահատել են գնդապետ Իսբանդյարով Վուգարին ոտքի մի մասը։