Սոմալիում ահաբեկիչների կողմից գրավված հյուրանոցից ազատ է արձակվել 106 մարդ, կան զոհեր
Սոմալիի անվտանգության ուժերը ազատ են արձակել 106 մարդու Մոգադիշոյի «Հայաթ» հյուրանոցից, որը գրավել էին զինյալները։
Այս մասին կիրակի հայտնել է Al-Arabiya հեռուստաալիքը։
Ազատագրվածների թվում կան երեխաներ և կանայք։
Միաժամանակ, գրոհայինների հարձակման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 21-ի, հեռուստաալիքին նման տվյալներ է տրամադրել Սոմալիի առողջապահության նախարարությունը։ Այլ աղբյուրների համաձայն՝ զոհերի թիվը կազմում է մոտ 40 մարդ։
Ուրբաթ երեկոյան հյուրանոց են ներխուժել «Ալ-Քաիդա» ահաբեկչական կազմակերպությանը մոտ կանգնած «Ալ-Շաբաբ» խմբավորման զինյալները։
Մինչ այդ նրանք շենքի մուտքի մոտ պայթեցրել են պայթուցիկով լցոնված երկու մեքենա։
Տեղի լրագրողները հայտնել են, որ ազատման գործողությանը մասնակցել են գրոհային անօդաչու սարքեր։
Նշվում է նաև, որ հյուրանոցի գրավման ժամանակ Սոմալիում եղել են հայտնի քաղաքական գործիչներ, ինչպես նաև երկրի խորհրդարանի անդամներ։