Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարը շտապ մեկնել է ԱՄՆ
Հոկտեմբերի 18-ին Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարար Բեն Ուոլեսը շտապ մեկնել է ԱՄՆ՝ քննարկելու Ուկրաինայի անվտանգության հարցը, գրում է Evening Standard-ը։
Հայտնի է, որ նա չեղարկել է ելույթը Համայնքների պալատի պաշտպանության հանձնաժողովի առջև և շտապ թռել ԱՄՆ։
Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության փոխնախարար Ջեյմս Գիփեյն ասել է, որ Ուոլեսը կհանդիպի իր ամերիկացի գործընկերոջ հետ «բանակցությունների համար, որոնք իսկապես անհավանական են, քանի որ մենք այնպիսի ժամանակաշրջանում ենք, երբ նման բանակցություններ են անհրաժեշտ»:
Հաղորդվում է, որ նա ժամանել է Վաշինգթոն: Բացի այդ, ընդգծվել է, որ այցը նախապես համաձայնեցված չի եղել, այն կազմակերպվել է մի քանի ժամում։