«Մարդասիրական աղետն անխուսափելի է, եթե աշխարհը քայլեր չձեռնարկի». Լոս Անջելեսի Քաղաքային խորհրդի նախագահ
Շաբաթ, 17 դեկտեմբերի, 2022 թ., 14:12
Լոս Անջելեսի Քաղաքային խորհրդի նախագահ Փոլ Կրեկորյանը «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի փակմանը:
«Երեքշաբթի օրը Ադրբեջանի բռնապետը փակել է ժողովրդավարական Արցախի Հանրապետությունը Հայաստանի և արտաքին աշխարհի հետ կապող միակ ճանապարհը։ Վառելիքը, մթերքը և դեղորայքը սպառվում են։ Մարդասիրական աղետն անխուսափելի է, եթե աշխարհը քայլեր չձեռնարկի»,- գրել է պաշտոնյան։