Ադրբեջանում ոսկու վերամշակման գործարանում հրդեհ է բռնկվել․ կան տուժածներ
1149 Ուրբաթ, 06 հունվարի, 2023 թ., 23:42 Ադրբեջանի Գադաբայի շրջանի Արիգդամ գյուղում գտնվող ոսկու վերամշակման գործարանում հրդեհ է բռնկվել․ ասվում է Ադրբեջանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության հաղորդագրության մեջ։ Դեպքի վայրում ներգրավվել են Արտակարգ իրավիճակների նախարարության պետական հրշեջ ծառայության ստորաբաժանումները։ Իրավիճակը գնահատելիս պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է գործարանի ցինկապատ արտադրամասում։ 180 քմ տարածքում բռնկված հրդեհի հետևանքով այրվել են թեթև մետաղական կոնստրուկցիաներ, շարժիչներ, պոմպային սարքավորումներ, էլեկտրական մալուխներ և վահանակներ։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ ծխից թունավորվել է 8 մարդ։ |
Եկեղեցու դիմաց դանակահարված երիտասարդի կյանքը չի հաջողվել փրկել
91Երեկ, 23:54Շվեդիայում դպրոցում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով զոհվել է 10 մարդ
101Երեկ, 23:14Ուժգին երկրաշարժ՝ Թուրքիայում
325Երեկ, 20:51Չիլիում մոլեգնում է անկառավարելի անտառային հրդեհ (տեսանյութ)
197Երեկ, 19:06Տեսանյութ՝ Կոտայքի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի վայրից (տեսանյութ)
178Երեկ, 14:00Գորիսում անհայտ անձինք մայթերի սալիկները տեղափոխել են ճանապարհի երթևեկելի հատված
169Երեկ, 10:12Գոմայի բանտից փախուստի ժամանակ մահացել է մոտ 170 բանտարկյալ
45303.02.2025, 19:43Մետրոպոլիտենում խուլիգանություն կատարելու համար ձերբակալվածները ՌԴ-ի և Լիտվայի քաղաքացիներ են