Շոլցը հայտարարել է Ուկրաինային ռազմական օգնության նոր փաթեթի մասին
Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը հաստատել է, որ Գերմանիան Ուկրաինային կտրամադրի 2,7 միլիարդ եվրո արժողությամբ ռազմական օգնության փաթեթ։ Այս մասին նա հայտնել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ, փոխանցում է Укринформ-ը։
«Մենք տրամադրում ենք ժամանակակից, արդյունավետ, բարձրորակ զենքեր, որոնք օգնում են ձեզ պաշտպանվել: Մենք կանգ չենք առնում, որոշել ենք տրամադրել 2,7 միլիարդ եվրոյի նոր փաթեթ»,- ասել է Շոլցը։
Նա նշել է, որ նոր փաթեթը ներառում է լրացուցիչ Marder հետևակի մարտական մեքենաներ, Leopard 1 տանկեր, Gepard զենիթային համակարգեր, Iris-T հակաօդային պաշտպանության համակարգեր և այլն։