Թաթարստանում այրված տան 6 զոհերից 3-ը երեխաներ են
Ռուսաստանի Դաշնության Թաթարստանի Հանրապետության Տուկաևսկի շրջանի առանձնատանը բռնկված հրդեհի վայրում հայտնաբերվել են 6 մահացածների դիեր, այդ թվում՝ 3 երեխաների։
Ավելի վաղ հայտնել էին 3 զոհի մասին։
Հունիսի 18-ին, ժամը 13.17-ին, ահազանգ է ստացվել, որ Տուկաևսկի թաղամաս, Սայտովո գյուղ, Տորգովայա փողոց, 21 հասցեում գտնվող սեփական բնակելի տունն այրվել է։ Հրդեհի ընդհանուր մակերեսը կազմել է 100 քմ։ Ժամը 14.15-ին բաց այրումը վերացվել է:
Թարմացված տվյալների համաձայն՝ տանը բնակվել է 8 մարդ (որից չորսը՝ երեխաներ)։ Ըստ ոստիկանության՝ ընտանիքը ոչ բարեկեցիկ է։ Երեխաների մայրը դուրս է եկել այրվող տնից.