Մոսկվան ԱԹՍ-ներով հարձակման է ենթարկվել
Այսօր Մոսկվային հարվածել են անօդաչու սարքերը. RBK-ի փոխանցմամբ, հայտնել է քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը։ Նրա խոսքով՝ հարձակումը տեղի է ունեցել առավոտյան մոտավորապես ժամը չորսին։ Անօդաչու թռչող սարքերը հարվածել են «երկու ոչ բնակելի շենքերի»՝ «լուրջ վնասներ և զոհեր չկան»:
Գործակալությունների տվյալներով՝ նրանցից մեկն ընկել է ՌԴ պաշտպանության գերատեսչության շենքի մոտ։
«Զգույշ, Մոսկվա» ալիքը գրել է, որ Կոմսոմոլսկի պողոտայի Խամովնիկիում անօդաչու թռչող սարքի հարձակումից հետո բնակելի շենք է վնասվել՝ պայթել են բնակարանների պատուհանները։ Կոտրվել են նաև առաջին հարկի ցուցափեղկերը։
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ Ուկրաինան փորձել է հարված հասցնել «Մոսկվայի տարածքում գտնվող օբյեկտներին»՝ երկու անօդաչու թռչող սարքերի օգնությամբ։