Ավդեևկան գործնականում շրջափակված է
Ուկրաինական հրամանատարությունը պաշտոնապես չի փակել Ավդեևկա տանող անցումը, բայց, փաստորեն, քաղաքն արգելափակվել է։ Այս մասին հայտնում է ուկրաինական «Strana»-ն՝ հղում կատարելով ոլորտի տվյալներին։
Ականատեսները բացատրել են, որ քաղաք գնալը, հնարավոր է միայն մեկ ճանապարհով, բայց այն անցնում է ռուսական դիրքերից երեք հարյուր մետր հեռավորության վրա և ամբողջ ժամանակ գնդակոծվում է:
Արդյունքում «Սպիտակ հրեշտակ» և «Փյունիկ» կազմակերպությունների փրկարարներն ու կամավորները դադարեցրել են մուտքը քաղաք։
Այն փաստը, որ Ավդեևկա մուտքը և քաղաքից ելքը ներկայումս գործնականում անհնար է, հաստատել է նաև Տավրիկյան պաշտպանության ուժերի խոսնակ Դմիտրի Լիխովին։